غـزه به کمـک و نصـرتِ قـدرت‌های نیـرومنـد مسـلمانان نیـاز دارد

بر اساس آمار اعلام شده از سوی اردوی یهود، از آغاز عملیات طوفان‌الاقصی (7 اکتوبر) تاکنون بیش از 1400 تن از اشغالگران یهود کشته و بیش از 240 تن دیگر شان توسط مجاهدین به اسارت گرفته شده‌اند. همچنان برمبنای آمار اداره‌ی صحت فلسطین، از آغاز حملات گسترده‌ی هوایی، زمینی و دریایی اشغالگران یهود تاکنون تعداد شهداء نزدیک به ده هزار تن رسیده است، که شامل اطفال، زنان و غیرنظامیان می‌شود.
وقتی به وضعیت کنونی مسلمانان در غزه و قتل‌عام اطفال، زنان و غیرنظامیان در آنجا دیده می‌شود خون در رگ‌های انسان خشک می‌گردد، که چرا قدرت‌های نیرومند مسلمانان در برابر این جنایت خاموش نشسته و هیچ گونه اقدام عملی را از خود انجام نمی‌دهند؟ شدت حملات در جغرافیای محاصره شده‌ی غزه چنان است که قسمت‌های شمالی آن را به خاک یکسان کرده است.
گزارش‌های مستند و تایید شده نشان می‌دهد که اشغالگران یهود افزون بر نابود کردن اکثریت ساختمان‌ها در غزه، از بمب‌های خوشه‌ای و فاسفورس سفید برای از بین بردن مردم استفاده می‌کنند. جسدهای سوخته و نشانه‌های مخرب در اجساد اطفال، زنان و غیرنظامیان ناشی از استفاده‌ی بمب‌های ممنوعه‌ای کیمیاوی است که بی‌وقفه بالای مردم بی‌دفاع غزه از سوی اشغالگران یهود استعمال می‌شود. جای تعجب این‌که یهودیان اشغالگر در این جنایت و قتل‌عام تنها نیستند، بلکه قدرت‌های بزرگ غربی همچون امریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان و… با صراحت حمایت و همکاری نظامی و تسلیحاتی شان را از یهود اعلام کرده‌اند. مگر رهبران مسلمان چنان اند که گویی هیچ اتفاقی نه افتاده است!
اشغالگران یهود افزون بر غزه در مناطق اشغالی کرانه‌ی باختری رود اردن و در اطراف بیت‌المقدس به جنایت خود علیه غیرنظامیان ادامه داده و همه روزه دست به بازداشت و کشتار غیرنظامیان می‌زنند. تا جایی که در بسیاری موارد خانه‌های مسلمانان را با بیلدوزرها تخریب و با مواد منفجره، انفجار می‌دهند.
همچنان حاکمیت سیاسی یهود برای ادامه‌ی جنایات شان به تمام غیرنظامیان یهود اسلحه توزیع نموده است، و این روند را نیز قانونی ساخته‌اند. اما مسلمانان حقِ داشتن سلاح و یا هیچ نوع وسایل را ندارند تا از خود به دفاع بپردازند. در همین راستا «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت ملی یهود، هزاران سلاح را برای شهرک نشینان یهودی توزیع کرده است. وی تمام یهودیان را تشویق نموده تا تیم‌های امنیتی غیر از نیروهای نظامی را در شهرک‌ها و محلات شان تشکیل دهند.
در واقع مسلمانان فلسطین در سرزمین شان بدون جنگیدن، از سوی یهود حکم کشتن را دریافت کرده‌اند. این جنایت به ویژه از آغاز حملات طوفان‌الاقصی تاکنون همه روزه افزون بر غزه، در سرتاسر کرانه‌ی باختری از سوی شهرک‌نشینان یهودی و نیروهای نظامی یهود جریان دارد.
وقتی وضعیت در فلسطین به ویژه در غزه دیده می‌شود و بعد فریادِ اطفال، مادران و پدران را می‌شنویم، گویی که خون در بدن انسان می‌خشکد که چرا آن‌ها تنها رها شده و در سرزمین‌شان قتل‌عام می‌شوند؟ اما بیش از دو میلیارد مسلمان و بیش از 50 کشور اسلامی برای دفاع از برادران و خواهران شان در برابر یک مُشت یهودیان اشغالگر، هیچ گونه اقدام عملی نمی‌کنند؟ در حالی که کشورهای مصر، اردن، سوریه، لبنان، سعودی، ترکیه و… با قدرت نظامی قوی در همسایگی و اطراف یهود حضور دارند.
آیا این نامه و فریاد خواهر مسلمان فلسطینی را که برای برادران مسلمان شان در افغانستان فرستاده و با صدای مظلومانه خواستار نصرت و یاری شده است را شنیده‌اید؟
«ای اهل افغانستان ما را کمک کنید! تمام جهان بر ضد ما برخاسته و به ما خیانت می‌کنند، تمام جهان ما را فروخته، تمام جهان در یک صف ما را محاصره کرده و به قتل می‌رسانند. ما به کمک‌تان نیاز داریم؛ ما را تنها نگذارید. امریکایی‌ها، آلمانی‌ها، فرانسوی‌ها، انگلیس‌ها و در کل غربی‌ها همه بر علیه ما برخاسته و با سلاح و تجهیزات نظامی از اشغالگران یهود دفاع می‌کنند. مگر به الله متعال قسم که از آن‌ها نمی‌ترسیم؛ و در راه الله متعال از هیچ ملامتِ ملامت‌گری در هراس نیستیم، و از هیچ کسی جز الله متعال ترسی نداریم. اما باید برای یهود نشان دهیم که ما تنها نیستیم. امت اسلامی قهرمان‌هایی دارد که راه و مسیر رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم و اصحابش را دنبال می‌کنند. ‌یهودیان در سرزمین مقدس راه‌های ما را کثیف کرده و رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم را دشنام می‌دهند، زنان را در مسجدالاقصی لت‌وکوب می‌کنند، و سرانجام دیدید که بیت‌المقدس را پایتخت خود اعلان کردند. اما امت اسلامی ما را تنها ر‌ها کرد، که تا این سرحد رسیدیم. ما الله متعال را سپاسگزار‌ایم، و به مجاهدین خود فخر می‌کنیم؛ الله متعال برای‌شان برکت دهد که ما را در مقابل کسانی حمایت می‌کنند که بر ما ظلم روان می‌دارند…»
واقعاً اگر احساس و ایمان به اهمیت فلسطین و بیت‌المقدس و نیز اهمیت دفاع از عزت، جان و مالِ مسلمانان را داشته باشیم، این فریاد خواهر فلسطینی، خون را در بدن می‌خشکاند. چگونه در حالی که آن‌ها را قتل‌عام می‌کنند ما آسوده باشیم؟ چگونه به سرزمین، مقدسات و عزت مسلمانان تجاوز شود ما آرام باشیم؟! در حالی که الله متعال می‌فرماید: ترجمه: پاک است آن ذاتی که بنده خود [رسول‌الله] را شب‌هنگام از مسجدالحرام به مسجدالاقصی – مسجدی که دور و بر آن را با برکت ساخته- برد…! [اسراء : 1] در واقع فلسطین زمانی که الله متعال بیت‌الحرام را به بیت‌المقدس پیوند داد از قضایای سرنوشت‌ساز و ایمانی برای مسلمانان اهمیت پیدا کرد. از این‌رو قضیه‌ی فلسطین قضیه‌ی تحلیل و تیوری توطئه نیست، بلکه قضیه‌ی ایمان، تقوا و جهادِ نیروهای مسلح برای رضای الله متعال می‌باشد. قضیه‌ی فلسطین قضیه‌ی رهایی از وهن، حب دنیا و ترس از مرگ است. به همین خاطر حمله به آن تنها حمله بر جسم و جانِ مردم مظلوم فلسطین نیست، بلکه حمله بر جغرافیا، هویت اسلامی، نخستین قبله‌ی مسلمانان، سرزمین اسراء و معراج و حمله به عقیده و ایمان مسلمانان است.
در حال حاضر قضیه‌ی فلسطین همچنان نقطه‌ی تقابل جهان میان اسلام و کفر شده است، و مسأله قدس ما را به میدان امتحانِ قلب‌ها و تصفیه‌ی صفوف سوق داده که چه کسی و در کدام صف ‌ایستاده و می‌ایستد. امام مسلم از عبدالله ابن عمر رضی‌الله‌عنه روایت می‌کند که رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم فرمودند: «تُقَاتِلُكُمْ الْيَهُودُ فَتُسَلَّطُونَ عَلَيْهِمْ، ثُمَّ يَقُولُ الْحَجَرُ: يَا مُسْلِمُ، هَذَا يَهُودِيٌّ وَرَائِي فَاقْتُلْهُ» ترجمه: یهودیان با شما می‌جنگند و شما بالای آن‌ها غالب می‌شوید، تا آن‌که هر سنگی بالای مسلمان فریاد می‌زند که ای مسلمان! این‌جا یک یهودی در عقب من پنهان شده است، بیا او را به قتل برسان!
مسلمانان در هر عصری امتحان و ابتلایی را پشت سر گذرانیده‌اند که باید به شکل دسته‌جمعی در آن پیروز شوند، اما در حال حاضر بزرگ‌ترین ابتلای مسلمانان آزادسازی مردم بی‌دفاع فلسطین از قتل‌عام یهود و ریشه‌کن ساختن یهود از سرزمین مبارک می‌باشد. بلی! اقصی قلب‌ها را امتحان خاینان را افشا و دشمنان اصلی امت اسلامی را که غرب کافر می‌باشد برملا ساخته است. آن‌ها در افغانستان و عراق شکست خورده و رسوای جهان شدند، اما در حال حاضر در فلسطین از جاری ساختن دریای خون حمایت می‌کنند. پس کجاست آن نصرت، کمک و یاری قدرت‌های نیرومندِ مسلمانان که برای دفاع از عزت، جان و مال این امت بپردازند؟

Show More

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button