حماس در مسیر پیروزی

مقدمه
— تمام اخباری که در مجلات و دستگاه های خبری محلی و منطقه‌ای و جهانی به نشر می‌رسد حاکی از آن است که حماس در مسیر پیروزی است….
بلی ما هم اجساد و خون های اطفال،زنان و انسان‌ها را به صورت مصیبت وار مشاهده میکنیم ویدیو های که هیچ انسان تاب دیدنش را ندارد ولی حماس در مسیر پیروزی است….
اول:
باید بدانید که حماس توانست اهل غزه را آماده تحمل فجایع و مصیبت های وارده از سمت دشمن کند.(استحکام دیوار دفاعی اول)
حماس آنها را آماده تحمل مصیبت ها و ثبات در مقابل مشکلات و انتظار مرگ_ آنچنان که در نظر مسلمین تحت عنوان خداوند آنکه را دوست دارد را برای خود برمیگزیند، ذکر میشود_ آماده کرده است. طوریکه تمام این شهادت ها را به چشم عطای ربانی می‌نگرند،(حسب معتقدات شان)که خداوند برایشان مختص گردانیده است.
درنتیجه آمادگی روبرو شدن با مصیبت های بزرگ و کشتار جمعی‌ای که ما میپنداریم، را دارند یا بهتر بگوییم بی‌صبرانه منتظر‌ش هستند…
این قدر صبر و ثبات در مقابل با مشکلات و عدم ترس از مصیبت ها جز با تعلیم و آماده‌سازی استعداد ها طی چندین سال از طریق تلاش های زیاد میسر نمیشود.
و ما این مورد را به صورت واضح در تمام تصویر و ویدیو های پخش شده میبینم‌.
آنگاه مردم غزه مرگ را دوستانه در آغوش می‌فشارند.
در این صورت این آماده سازی مردم باعث میشودتا مردم غزه سلاحی در مقابل طیارهای ارتش اسرائیل باشند و این جزء نقش حماس برای آزادسازی سرزمین بوده که طی دها سال به آن دست یافته و کار یک روز دو روز نیست.
حماس در مسیر پیروزی
دوم:
از خلال آنچه میبینیم و می‌شنویم تاخیر و تردد اسرائیل در ورود زمینی به غزه هیچ چیزی نیست جز ترس و عدم آمادگی ارتش اسرائیل.
خبر های استخباراتی اسرائیل این را میرساند که حماس جرقه این جنگ را زده است تا قوت دشمن را وادار به دخول به غزه کند؛جایی که دیگر طیارات و تانک ها کارایی چندانی ندارند و همه چیز تبدیل به جنگ تن به تن میشود و به این طریق موازین قدرت برابر میگردد و اسرائیل وارد مکانی میگردد که نه دشمنان‌اش ، نه مکان‌شان را ،نه تعداد افراد و استعداد و تجهیزات‌شان را می‌شناسند.

حماس در مسیر پیروزی
سوم:
اسرائیل تنها راه پیروزی را در این جنگ به از بین بردن هر آن چیزی که به حماس مرتبط است میداند.(اندیشه، باورها، ثوابت، تجهیزات، تونل ها، همکاری خارجی و..) این هدف اسرائیل را مجبور خواهد کرد که تمام مردم غزه را ازبین ببرد که در نهایت این مورد اتفاق نخواهد افتاد….
حماس در مسیر پیروزی
چهارم:
حرکت کشتی های جنگی آمریکا و بریتانیا و کمک مالی و نظامی و حضور روسای کشور های غربی در اسرائیل پیام زیادی را با خود حمل میکند که مهم‌ترین آن این مورد است که: اسرائیل ضعیف است و بدون کمک های آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها قدرت مقابله با گروه حماس را ندارد. و این مورد را تا حال شاهدش نبودیم.

حماس در مسیر پیروزی
پنجم:
در مرحلهٔ اول جنگ، گردان های قسام توانستند که در شهر های اطراف غزه نفوذ کنند. و آنچه اتفاق افتاد را همه مشاهده کردیم.
اما در مرحلهٔ دوم ارتش اسرائیل دست به کشتار مردم عادی و مناطق مسکونی به صورت بی‌سابقه‌ای زد این ملاحظه نشان دهنده آن است که عساکر اسرائیل هیچ پیشرفتی در صدمه زدن به حماس یا تجهیزات‌اش و یا تونل‌هایش نداشته حتی مدعی داخل شدن به یک تونل حماس هم نشده است و از طرف دیگر حماس هنوز نهایت توان انسانی و نظامی خود را به رخ دشمن نکشیده است.

حماس در مسیر پیروزی
ششم:
حماس توانست در زیر منطقه نظامی به تجهیز و آمادگی قوات خود بپردازد و تقریبا مطمئنم هستم که ذخیره غذایی حماس برای سالها کفایت میکند و برای چند ماه نیست….

حماس در مسیر پیروزی
هفتم:
درست است که حماس غزه را از نظر مادی،طبی و لوجستیکی در این جنگ مجهز نکرده بود تا از فجایع جلوگیری کند ولی این باعث تردید شان در اجرای طرح طوفان الاقصی نشد چون مطمئن بود که هم‌پیمانان خارجی‌اش در تامین غذا،دوا و موارد دیگر دست بکار خواهند شد و با باز شدن گذرگاه رفح این مورد به وضوح دیده شد و این مورد چیزی اتفاقی نبود بلکه جزئی از نقشه حماس بود.

حماس در مسیر پیروزی
هشتم:
تغییر رای کشورهای جهان به نفع مردم غزه جزئی از نقشه حماس در این جنگ بود که به صورت واضح شاهد دو دستگی کشور های غربی و حتی در سخنان دو روز آخر بایدن و همچنان خوداری اسرائیل از تحویل اسیران آزاد شده بودیم. چون اسرائیل می‌دانست که این اعمال جزئی از نقشه برای تغییر رای عام دولت هاست.

حماس در مسیر پیروزی
نهم:
هر که گمان میکند که حماس بدون کمک جهانی علنی و مخفی این جنگ را آغاز کرده است؛ چیزی در رابطه به حماس نمیداند….
همکاری های مالی، دولی،دبلوماسی و عسکری حماس کمتر از آنچه اسرائیل دریافت میکند، نیست.
هم‌پیمانی با روسیه: این تنها ایران و قطر و حزب الله نیست بلکه روسیه کبیر هم امروز در جنگ با امریکا و اروپاست و این از خلال تصریحات روسیه از آغاز جنگ واضح شد؛ آنجا که روسیه از محکومیت حماس خودداری کرد و طرف‌ها را به خویشتن‌داری دعوت کرد و امریکا را متهم به برافروختن و شعله ور ساختن جنگ کرد و اخیرا”تصریحات وزارت خارجه اسرائیل به این نکته اشاره داشت.
همیشه نیازی نیست که همکار جنگی به معرفی خود بپردازد گاهی به صورت مخفی عمل می‌کند تا با مصالح شخصی ودولتی موافق باشد. با علم به اینکه مصلحت روسیه به صورت مستقیم و غیر مستقیم به جنگ اکراین بستگی دارد و از مهم ترین اهداف روسیه نابودی مصالح امریکا در شرق میانه و تضعیف جبهه امریکا در این ناحیه است.
البته نباید عرب ها و مسلمانانی که جاده های اروپا و امریکا را در حمایت از غزه و تلاش برای تغیر رای عمومی در امریکا و اروپا پر کردند را نادیده گرفت.

حماس در مسیر پیروزی
دهم:

تمام نقشه های که اسرائیل علیه حماس پی‌ریزی کرد شکست خورد:

۱. شکست نقشه آوره کردن مردم به سمت جنوب(ثبات و استقامت مردم باعث شکست نقشه شد.)
۲. شکست نقشه آواره کردن مردم به سمت صحرای سینا(تلاش های کشورهای عربی مخصوصا اردن مصر باعث شکست نقشه شد.)
۳. شکست نقشه بزنگیختن آتش فتنه در داخل غزه از طریق مزدوران عرب؛ طوریکه مردم را قانع کنند که باعث کل مشکلات غزه، حماس است.
۴. شکست حمله زمینی
۵. شکست جلب همکاری و همیاری شامل جهانی برای اسرائیل
۶. شکست جلوگیری از ورود کمک ها از گذرگاه رفح
۷. پرونده اسرا که اسرائیل تلاش کرد تا سلاحی به نفع‌اش باشد نه علیه اش.
موضوع اسرا از مهم ترین اسلحه‌های این جنگ است که حماس آن را به زیرکی و تکنیک مثال زدنی همراه خود دارد.
۸. پیروزی حرکت دیپلوماتیک ایران و شکست دپلماسی خارجی امریکا
۹. کشف تمام دروغ بافی‌های اسرائیل حول حمله به شهرنشینان و اتهامات قطع سرهای اطفال توسط حماس

حماس در مسیر پیروزی
یازدهم: دوسیه اسرا دوسیهٔ‌ سخت و مشکل بر هر دو طرف:
دشوار برای حماس از جهت محافظت از آنها و استفاده معنا دارشان، و دشوار برای اسرائیل از جهت اینکه مجبورش می‌سازد تا برای آزاد سازی اسرای خود از جهت ضعف وارد شود و در معادلات مجبور به انعطاف وتنازل گردد.
حماس شروع به گرفتن اسیر در جنگ کرد چون از خلال مبادله اسیر شالیط با صدها اسیر فلسطینی، از مهم ترین نقطه‌ای ضعف اسرائیل آگاه بود.
اسرائیل در وهله اول تلاش کرد که اهتمامی به این موضوع نشان ندهد و اعلان کرد که قضیه حمله به ما از قضیه اسرا مهم‌تر است و تلاش کرد تا خشم جهان را علیه حماس شعله‌ور کند و تلاش کرد که اسیران را بی‌ارزش جلوه دهد تا حماس گمان کند که اسیران سلاحی کار آمد در این جنگ نخواهد بود و لیکن هوشیاری حماس و شرکای‌اش این نقشه را ناکام ساخت و اسرائیل را در موضع تنگنا قرار داد. آنجا که دو اسیر اولی که توسط حماس آزاد شدند را تسلیم شد ولی دو اسیر دیگر را تسلیم نگرفت تا اینکه سازمان ملل از همکاران خود خواست تا آنها را تحویل بگیرند. اما ضربه قوی‌تر را اسرائیل از خلال صحبت های اسیران در رابطه به تعامل انسانی و رسیدگی به دوا و غذا و رفتار انسانی حماس با اسیران خورد.(این یعنی اسرائیل نتوانست آنها را وادار به دروغ کند.)
اما دو اسیر آخری برای ما نحوه برخورد مقاومت و تعامل انسانی‌اش را نسبت به اسرا برایمان واضح‌تر بیان کرد.
ویقینا این هم از قبل نقشه کشیده شده بود حتی گرفتن بوتل آب در دست اسیر اولی جزئی از نقشه تحویل دهی اسرا بود و نشان دهنده شکست تنظیمی اسرائیل در رابطه به این پرونده بود.
ترجمه: وحید فیضی
نوشته شده۲۰۲۳/۱۰/۲۴
ترجمه ‌شده ۲۰۲۳/۱۱/۲

Show More

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button