Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

در حالیکه باران مرمی و راکت و بمب بر سر مردم نوار غزه می بارد

در حالیکه باران مرمی و راکت و بمب بر سر مردم نوار غزه می بارد و هر لحظه و ثانیه یکی کشته و یا زخمی میشود ، سران دو صد کشور دنیا در کمال بی تفاوتی در هوتل های پنج ستاره و صالون های مجلل به بحث در باره حفاظت هوا و اقلیم مشغول اند ! ممکن فاصله جغرافیایی میان امارات متحده عربی و فلسطین زیاد نباشد ولی تفاوت اوضاع و شرایط اینجا تا آنجا از زمین تا آسمان است ! اینجا به هوا و انگار « هوایی » فکر میکنند و به مسایلی می پردازند که ممکن هنوز اتفاق نیافتاده و ببیشتر فانتزی باشد ، ولی آنجا مردم فلسطین در برزخ اند و در زیر بمباران « هوایی » و هر ان در انتظار مرگ اند ! ، کسی امید زنده ماندن ‌و‌نجات یافتن را ندارد ، زیرا به هر جای که  برود از زمین و هوا بر بالایش فیر میشود ! این دو صحنه و دو فضای متفاوت دوبی و فلسطین که یکی در نهایت امنیت و راحتی و تجمل است و دیگری در نهایت سختی و ممکن زخمی و افتیده در زیر آوار تعمیر تخریب شده توسط بمباران ، یک بی تفاوتی عظیم‌ ، یک ظلم عریان و یک جفای سخت به انسانیت و عدالت و حقوق بشر است ! چطور وجدان یک انسان معقول قبول میکند که با بی احساسی محض به مذاکره و تفریح و خورد و‌نوش بپردازد و انطرف ، اندکی دور تر ، کودکان و زنان و مردان در اتش راکت و‌ بمباران بسوزند و بمیرند ؟  آنهم بدون جرم و‌گناه و خطای و از همه بدتر که در خاک و سرزمین خودش ، انجایبکه تولد شده و‌ بزرگ‌شده است !  اگر عساکر چنگیز خان به کودکان‌رحم نمیکردند ، آن ، زمانی دیگر بود و خبری از حقوق بشر و سازمان ملل متحد هم نبود ، ولی امروز کودکان فلسطینی که بی رحمانه و چنگیز وار کشته میشوند ، کسی و کسانی بنام چنگیز خان و هلاکو‌ و آتیلا وجود ندارد ! امروز سازمان ملل متحدی وجود دارد !  آنچه امروز در غزه می گذرد این حقیقت را بیان میکند که حتی امروزه هم چنگیز خان و چنگیز خان های وجود دارد ! غزه این حقیقت را بیان میکند که حتی امروزه هم سازمانی بنام ملل متحد وجود ندارد !  اگر حقیقتا” چنگیز خان ها وجود ندارد و ملل متحدی وجود دارد ، باید در غزه یک کودک هم کشته نمی شد !

بهر حال ، این روز و شب ها بر فلسطین هم می گذرد ، همچنان که ۷۰ سال نیز گذشت ، ولی یک روزی ، یک وقتی  این ظلم ها و رنج ها نیز پایان خواهد یافت ، شب هر چه دراز باشد بالاخره به صبح و شفق پایان می یابد . تاریخ ، سکوت است ولی قضاوت میکند ‌و بالاخره یک روزی هر چند دیر هم باشد حق و عدالت و آزادی بر ظلم و تبعیض و اسارت پیروز خواهد شد .

نوشته: توخی

Show More

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button