Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

اسرائیل و داعش سر و ته یک کرباس‌ اند

جنگ نابرابری که هم‌اکنون در غزه در جریان است، قدرت تخریب و ماشین کشتار آن با سرعت سرسام‌آوری درحال حرکت است، سرعتی همانند ماشین ترمز بریده‌ای که در سراشیبی در حال حرکت باشد و هر روز بر سرعتش افزوده می‌شود، از طرفی وقتی با جنگ روسیه و اکراین مقایسه می‌شود، گویا این‌جا ماشین خراب است و به‌آهستگی و با زور درحال حرکت است، با وجود این‌که بیش از بیست ماه است ادامه دارد، چنان وحشی‌گری کشتار و تخریبی که امروز در غزه اتفاق افتاده است، به‌خود ندیده است، حال آن‌که جنگ غزه فقط بیش از چهل روز است و این در حالی است که جهان شاهد سرعت کشتار است و جز سکوت و چراغ سبز نشان‌دادن به ادامه این جنایت، دیگر کاری انجام نمی‌دهند.
از طرفی، در جنگ اکراین غربی‌ها با تمام قوا مانند کمک‌های نظامی و دیپلوماسی به میدان آمدند و دفاع کردند.
تا لحظه تنظیم این یادداشت، بیشتر از 14000 نفر جان خود را از دست داده، 50000 نفر مفقود هستند، 40۰۰۰ نفر زخمی شده‌اند، ۱۶۲ مسجد آسیب دیده که در این میان ۷۶ مسجد کاملاً تخریب شده، سه کلیسا آسیب دیده و نزدیک به یک میلیون آواره شده‌اند، ۲۶ شفاخانه کاملاً از کار خارج شده‌ و چندین باب مکتب تخریب شده است.
آنچه امروز در شفاخانه “الشفاء” رخ می‌دهد، ادامه این حرکت وحشیانه است. این شفاخانه بخاطر امکانتی که دارد دارای اهمیت ویژه‌ای است.
شفاخانه الشفاء در سال ۱۹۴۶ م. در محل “قول‌اردوی” بریتانیا تاسیس شد. با اشغال غزه، شفاخانه الشفاء در سال ۱۹۶۷م. زیر سلطه اسرائیل قرار گرفت، پس از حاکمیت خودگردان فلسطین و توافق أوسلو، این شفاخانه را تشکیلات خودگردان تحویل گرفت.
زمانیکه حماس در سال ۲۰۰۷م. بر غزه مسلط شد، این شفاخانه را در اختیار گرفت.
شفاخانه الشفاء در مساحت ۴۵۰۰۰ متر مربع ساخته شده است.
این شفاخانه شامل سه بخش است که عبارت‌اند: از بخش مخصوص جراحی، بخش بیماری‌های داخلی، بخش نسایی ولادی (که شامل بخش مخصوص برای اطفال نارس است) و هم‌چنین بخش عاجل، مراقبت‌های ویژه، رادیولوژی و بانک خون.
این شفاخانه دارای ۱۵۰۰ کارمند است (که تقریباً یک چهارم کارکنان بخش صحی در نوار غزه را تشکیل می‌دهد) حدود ۵۰۰ داکتر، ۷۰۰ پرستار و ۳۰ دواساز در این مجتمع مشغول‌ کار اند. مجتمع الشفاء دارای حدود ۷۰۰ تخت است.
شفاخانه الشفاء با آغاز حمله اسرائیل به نوار غزه در هفت اکتبر، تمام مریضانی که حال‌شان وخیم بود را از نوار غزه پذیرش می‌کرد. این مجتمع، معادل ۲۰۰ درصد ظرفیت خود را برای پذیرش مریضان تحت درمان در شرایط پیچیده قطع برق و کمبود شدید سوخت و دوا به‌کار گرفته است. این مرکز برای آوارگان به پناه‌گاهی مهم تبدیل شده بود و ده‌ها هزار نفر به این مجتمع پناه برده بودند و در محوطه آن اسکان داشتند. اسرائیل با حمله بر این شفاخانه، به‌بهانۀ این‌که حماس زیر این شفاخانه پایگاه نظامی دارد حمله کرد و ده‌ها نفر را شهید کرد و اکنون به‌دنبال تخلیه کامل آن است.
این‌که با این اتفاق، بر سر بیماران چه می‌آید، خدا می‌داند، این یعنی آشکارشدن روی واقعی مدعیان دروغین حقوق بشر که سالیان متمادی دیگران را متهم به نقض آن می‌کرد. یهودیان به درازای تاریخش توطئه‌چین، مکار، ظالم و بی‌رحم بوده‌اند و این‌ها ویژگی‌هایی هستند که در ذات آنان است، امروز وحشی‌گری، درزندگی و ظلم‌های آنان چهره واقعی‌شان را آشکار کرده‌است.
اسرائیل با روایت‌سازی رسانه‌ای به‌دنبال اهداف نامشروع خود هستند.
این رژیم با حیله‌ای به‌نام “استراتژی بقا” به‌خود اجازه هرگونه عملی را می‌دهد. البته نباید فراموش کرد که اسرائیلی‌ها و داعشی‌ها در حمله به شفاخانه‌ها و مراکز آموزشی یکی هستند، جای تعجب است که داعش تروریست است و اسرائیل نه، درصورتی که هر دو سر و ته یک کرباس‌اند. داعش در عراق سوریه و افغانستان بر شفاخانه‌ها و مراکز آموزشی حمله کرد و اسرائیل نیز در غزه و فلسطین همین جنایت را می‌کند.

نوشته: محمد داوود اسحاقزهی

Show More

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button