Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

چرا اسرایل به زندانیان آزاده شده اسرایلی اجازه مصاحبه نمی دهد و زندانیان فلسطینی…

هلال بلخی

بعد از یک و نیم ماه جنگ و کشتار، بلاخره جنگ متوقف شد. باران بمب ها از باریدن باز ایستاد. و حملات و یورش ها به خانه ها و شفاخانه ها تمام شد. این بمباران و حملات پانزده (۱۵) هزار تن را بی نفس کرد. و ده ها هزار تن دیگر زخمی و معلول شدند. اما با همه اینها امروز مردم نفس آرام کشیدند. بازگشت به ویرانه های بجا مانده شروع شد. و مهم تر از همه آزادی زندانیان آغاز یافت. اسرایل 39 تن و حماس 14 تن از اسیران اسرایلی را آزاد کرد.

در اولین روز این پروسه به تعداد ۳۹ زندانی مظلوم فلسطینی شامل زنان و کودکان به آغوش خانواده های خود بازگشتند. صحنه های خوشحالی و غم در هم آمیخته و تصاویر اشک و لبخند با هم پیچیده در چهره ها و چشم های مردم این سرزمین ثبت اوراق تاریخ گردید. این زنان، دختران و بچه های نوجوان به اتهام انداختن سنگ به عساکر و موترهای زرهی اسرایل دستگیر و زندانی شده بودند. در سرزمینی که زادگاه و زیستگاه پدر و نیاکانت باشد، حق زندگی کردن از تو گرفته شود و اگر در برابر دیوارهای آتشین و آهن های فولادین دشمن وحشی با سنگ و کلوخ از خود دفاع کنی، مجرم شناخته شده، دستگیر گردیده و زندانی می شوی.

اما زندان با همه درد ها و مشقت هایش، سختی های خودش را دارد و تحریمات پس از آزادی سخت تر از زندان تمام می شود. همزمان با آزادی زندانیان طرفین، شبکه های خبری و  رسانه ها مایلند که از هر دو طرف درباره وضعیت زندانیان، برخورد و رفتار محافظین و چگونگی محل زندان و اعاشه و اباته شان بشنوند، خصوصا از زندانیان اسرایلی! اما و اما حکومت اسرایل همه زندانیان اسرایلی را از هر گونه گفتگو، تماس و ملاقات با رسانه ها منع کرده اند. به هیچ کسی اجازه نیست که درباره گذشته زندان و وضعیت آنجا چیزی بازگو کند.

علاوه بر این خانواده های فلسطینی که اسیران شان آزاد می شوند، نیز تهدید شده اند که هیچ گونه خوشحالی و شادی نکنند. و هر گونه مراسم و شعار دادن برایشان سخت تمام خواهد شد. یکی از وزرای وحشی اسرایلی به رسانه ها گفت: کسانیکه با رهایی زندانیان تروریست فلسطینی خوشحال می شوند، نیز تروریست هستند و گرفتار و مجازات خواهند شد. به باور این مستکبرین ظالم، زنان و کودکان زندانی فلسطینی تروریست بودند و خوشحالی برای آزادی زنان مظلوم نیز عمل تروریستی بحساب می آید.

اگر اسیران فلسطینی و حزب حماس تروریست است، پس چرا اسرایل اجازه نمی دهد که چهره واقعی این تروریستان به جهانیان آشکار و نمایان گردد. و اگر تروریست های حماس جنایتکار و وحشی هستند، پس چرا به رسانه ها اجازه داده نمی شود که با اسیران اسرایلی ازاد شده، مصاحبه و گفتگو داشته باشند. ! می گویند گاو سیاه و شیرش سفید است!

اسرایل در شروع حملات بر غزه تبلیغات زیادی منبی بر اینکه تروریست های حماس زنان و کودکان را در چاپه یک روزه خود سر بریده اند و مثله کرده اند و رسانه های غربی حامی یهود و اسرایل نیز به طبل این دروغگویی زدند اما پس از چند روز حقیقت واقع و حوادث از زبان خانواده های اسرایل بازگو شد و آنها از برخورد شایسته و مناسب مجاهدین حماس با زنان و کودکان تعریف و تمجید کردند.

پس از آن در حالی که شدت بمباران ها و حملات به اوج خود رسیده بود و هر روز حدود یکهزار تن که اکثریت شان زنان و کودکان بودند، به شهادت می رسیدند. اسرایل یکبار دیگر صحنه سازی برای تبلیغات دروغین را آغاز نمود. این بار برای تغییر اذهان عامه از هدف قرار دادن شفاخانه ها، مکاتب، مساجد با چند فیلم دروغین و نمایشی از اینکه حماس تونل ها را زیر شفاخانه ها و اماکن عمومی حفر کرده است. چند فیلم هالیودی در این مورد ساختند و شبکه های یهودی مشهور آن را نشر و بازنشر کردند. اما حقایق پشت این صحنه های فیلم سازی آنها نیز پس از چند روز افشا و چهره وحشی یهودانیان اسرایل و حامیان غربی آنها به تمام جهان نمایان گردید.

تظاهرات عمومی در تمام شهرهای کشورهای اسلامی و کفری از سوی ملل مختلف انجام می شد و نفرت و انزجار از اسرایل و حامیان آنها شدت می یافت. محکوم کردن ادامه داشت و نشست ها و مجالس حاکمان کشورها اسرایل را با نوعی تنهایی و انزوا مواجه نموده بود. خانواده های اسیران اسرایلی به پایتخت رفته و در مقابل وزارتخانه ها تظاهرات کردند.

اسرایل به ناچار تسلیم شد و خواست توقف جنگ و تبادل اسرا را پذیرفت. اما برای اینکه مظالم خودشان با زنان و کودکان مظلوم فلسطینی را پنها کنند. زندانیان و خانواده های آنان را تهدی کرده اندکه سکوت کرده و خاموش بمانند. همچنین بخاطر اینکه حقیقت برخورد و تعامل مجاهدین حماس با زندانیان اسرایلی بازگو نشود، هر نوع تماس، مصاحبه و گفتگو شبکه های خبری و رسانه ها با زندانیان آزاد شده اسرایلی را منع کرده است. اما آفتاب با دو انگشت پنهان نمی شود و خورشید از پشت ابرها نمایان خواهد شد.

شماری از زنان و دختران فلسطینی در جریان روند ازادی به رسانه ها درباره شب و روزهای سخت زندان و شنیدن کشتارهای غزه سخن گفته اند: فاطمه شاهین یکی از زنان اسیر فلسطینی بعد از آزادی گفت: از مردم غزه که صبر و استقامت کرده و برای آزادی تمامی اسرا خون خود را نثار کردند، تشکر و قدردانی می‌کنیم. همه ما اطمینان داریم که مقاومت به اقدامات خود در آزادسازی کامل اسرای فلسطینی ادامه خواهد داد. فاطمه شاهین می‌گوید که هر لحظه در زندان‌های اسرائیل به اندازه یک سال طول می‌کشد. ملک سلمان از دیگر اسرای زن فلسطینی گفت: اسرایل بعد از ۷ اکتوبر ارتباط ما را با خارج یکسره قطع کرد. حالا که از حوادث خبر شدم، به تمامی خانواده‌های شهدا در غزه تسلیت می‌گویم. حنان البرغوثی از دیگر زنان اسیر فلسطینی گفت: عساکر محبس عمداً بعد از عملیات ۷ اکتوبر، جنگ روانی را علیه ما  تشدید کردند تا امید ما نسبت به آزادی از بین برود.

حاتم ابو موسی نوجوان فلسطینی که از محبس اسرایل آزاد شده، گفت: ما از بی‌توجهی داکتران و بدرفتاری در محبس اسرائیل رنج می‌بردیم و آنها بین کودک و بزرگ تفاوت قائل نبودند. این نوجوان فلسطینی از درباره خوشحالی پس از آزادی گفت که شادی ما وقتی کامل می‌شود که تمامی اسرای فلسطین از محابس اسرایل آزاد شوند. سارة عبدالله از دیگر زندانیان نوجوان فسطینی پس از ادای سجده شکر گفت: من حماس و غزه را بسیار دوست دارم و به مردم غزه و حماس افتخار می کنم.

Show More

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Back to top button