امیرالمؤمنین ملا محمد عمر مجاهد رحمه الله از دیدگاه عبدالله محمد المحیسنی، مبارز مشهور اسلامی در شام

ترجمه: محمدصادق طارق

“ملا محمدعمر رحلت کرد” کلمه‌ای که نه گمان می‌بردم و نه دوست داشتم تا شنیدن آن زنده بمانم، اما عادت خدواند است که کلّ من علیها فان.

ملا عمر رحلت کرد … بله رحلت کرد اما!
به نسل‌های آینده امت مسلمان مفهوم استقامت بر توحید را یاد داد، آنان را از معنای فداکاری و استقامت باخبر ساخت.

ملاعمر رحلت کرد! اما بعد از آنکه سوره کافرون و ممتحنه را به طور عملی به مسلمانان تفسیر نمود.

ملاعمر رحلت کرد اما بعد از آنکه کافران به او سفارش دادند بودا (بت بامیان) را نشکنید ما به شما کمک مالی می‌کنیم تا مسیر جهادتان را ادامه دهید.
مانند سفارش مشرکین به رسول اکرم صلی الله علیه و سلم که اگر یک سال بتان ما را عبادت کنید پیمان می‌بندیم سال دیگر پروردگار تو را بپرستیم.

ملاعمر رحلت کرد! پس از آنکه در حافظه امت اسلامی این نقش را ترسیم نمود که هر نوع مصلحت اگر چه بزرگ باشد اما چون با حفاظت عقیده توحید در تضاد بود سراب بیش نیست. دقت کنید او از پذیرفتن میلیون‌ها دالر گذشت اما به شرک اجازه نداد.

ملاعمر کوچید! پس از آنکه امپراطوری‌های شوروی و آمریکا بر وی هجوم آوردند، اما وی در جواب می‌گفت حسبنا الله و نعم الوکیل. از همین‌رو قدرت نیروهای شان از بین رفت دقیقاً مانند آتش که در برابر حضرت ابراهیم علیه السلام ناتوان شد.

ملاعمر رحلت کرد! اما پس از آنکه چنان کارنامه‌های پرافتخار از خود به جا گذاشت که نسل‌های آینده بر آن تصور داستان‌های خیالی می‌کنند.

او با زبان حال خود این حدیث رسول الله صلی الله علیه و سلم را خواند که: مسلمان برادر مسلمان است نه او را به دشمن تحویل می‌دهد و نه بر او ظلم‌ روا می‌دارد. من نیز مسلمان هستم و برادر مسلمان خود اسامه را به کافران تحویل نمی‌دهم. در این مورد نکته‌های باریک را پیگیری نکرد که بر اساس مصلحت‌های بزرگ به خود راه فرار پیدا کند.

ملاعمر کوچید! نامبرده از محدود کسانی بود که آرزوی داشتم تا زمان ملاقات شان از دنیا رحلت نکنم. خداوندا ! ما را در جنت الفردوس یک‌جا کن.

ملاعمر رحلت کرد! پس از آنکه مقوله مشهور خود را به زبان آورد (خداوند ما را به پیروزی و نصرت وعده داده است اما بوش به شکست وعده می‌دهد منتظر می‌مانم چه کسی به وعده‌اش وفا می‌کند) ای امام! خداوند به وعده‌اش وفا کرد، آمریکا شکست خورد.

ملاعمر رحلت کرد! به نسل‌های آینده میراث بزرگ و مدرسه کلان پشت سر گذاشت، به مردم عملاً نشان داد که کامیابی بغیر از وحدت صف و یک دست شدن امکان ندارد.
ای قوم من! آیا شام ملاعمر دارد؟

ملاعمر رحلت کرد! پس از آنکه به مردم نشان داد که سیاست شرعی هرگاه دارای ثبات بر ارزش‌های اسلامی و قربانی استوار شود سرسخت‌ترین دشمن را به پذیرش شرائط ما مجبور می‌سازد.

به تمام مردم این حجت را قائم کرد که تنها راه حاکمیتِ حقیقی نظام‌ اسلامی (طوریکه خداوند می‌خواهد) جهاد فی سبیل الله می‌باشد، دیموکراسی و علمانیت راه نفاذ شریعت نمی‌باشد.

رحلتش ما را غمگین کرد، اما این نکته کفایت می‌کند که دین خداوند با فقدان رجال الله متوقف نمی‌شود، چون خداوند خودش ما را به این عقیده پرورش داده‌ و می‌فرماید: (و ما محمد اِلا رسول قد خلت من قبله الرسل …)

ملاعمر‌ رحلت کرد! برای ما این سخن کفایت می‌کند که پشت سرش چنان دوستانی ترک است که آرزوی وی را برآورده می‌کنند و بر مسیرش گام می‌زنند، ما به لشکر طالبان می‌گویم: شما تاج سر ما هستید، خیلی زیاد آرزو کرده‌ایم که ای کاش در کنار شما می‌بودیم، ثابت قدم باشید ای مردان دین خداوند! شما به سبب درجات والای استقامت و ثبات کامیاب هستید.

Related Articles

ځواب دلته پرېږدئ

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي.

Back to top button
%d bloggers like this: